Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı

Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı

Online Tez Merkezi tarafından sağlanan “Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı” hakkında açıklamalara yer verilmektedir. Ayrıcalıklı danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, bu kısımda yer alan bilgileri inceledikten sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tez hazırlama sürecinde sürekli yeniliklerle sizlere hizmet vermekteyiz. Bu noktada hedefimiz yüksek lisans eğitiminde en önemli aşama olan tez yazım aşamasında, siz değerli öğrencilerimizin stresten uzak bir dönem geçirmesini sağlamaktır. Bu noktada tez hazırlama konusunda profesyonelleşmiş bir ekiple yanınızdayız. Güvenli ve başarılı hizmet anlayışı ile Kurumumuz öğrencilerimizin tercih ettiği bir merkez haline gelmiştir. Karşılıklı güven esasına dayanan bu iletişimde profesyonel ekibimiz tarafından hazırlanan bir çalışma tarafınıza sunulmaktadır. Online Tez Merkezi olarak ilk kuruluş tarihinden bu tarafa aynı heyecanla çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu noktada bizimle iletişime geçmek için tek yapmanız gereken onlinetezmerkezi.com adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaktır. İletmiş olduğunuz başvuru formu uzman ekibimiz tarafından incelendikten sonra size mail veya telefon aracılığıyla hızlı bir şekilde dönüş sağlanacaktır.

Lisansüstü Eğitim Ve Öğretim Yönetmeliğine göre tezli yüksek lisans programının süresi: “Tezli yüksek lisans programının süresi, bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği yarıyıldan başlamak üzere, her yarıyıl için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın dört yarıyıl olup, program en çok altı yarıyılda tamamlanır. Dört yarıyıl sonunda öğretim planında yer alan kredili derslerini ve seminer dersini başarıyla tamamlayamayan veya bu süre içerisinde yükseköğretim kurumunun öngördüğü başarı koşullarını yerine getiremeyen; azami süreler içerisinde ise tez çalışmasında başarısız olan veya tez savunmasına girmeyen öğrencinin Enstitü ile ilişiği kesilir.” şeklinde açıklanmıştır. Yani tezli yüksek lisansın normal şartlarda ilk iki yarıyılı ders dönemi, üçüncü ve dördüncü yarı yılları da tez dönemi olarak değerlendirilmektedir. Üniversite tarafından belirlenen kredilerin tamamlanması için maksimum süre dört yarıyıldır. Ders sürecinin dört yarıyıl sürmesi halinde beşinci ve altıncı yarıyılda tezin tamamlanarak jüriye sunulması gerekmektedir. Bu süre en fazla tez hakkında düzeltme kararı verildiyse 3 ay uzayabilmektedir.

Bizimle irtibata geçmek için hizmet talep formunu doldurabilirsiniz veya iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.